I stayed away from it for a long time because of the price. Then it finally went on sale and I picked up a jar and made spaghetti. It’s no better than any other store bought pasta sauce, it’s average at best.
Ok $9 is crazy and you added a can of tomatoes sauce which changed everything. It's like $6 where I'm from and 2 jars of it plus everything else you did plus my famous hotdog bun garlic bread and green beans is dinner and leftovers. Give it one more try. Also, it's way lower in sugar than other brands.
I stayed away from it for a long time because of the price. Then it finally went on sale and I picked up a jar and made spaghetti. It’s no better than any other store bought pasta sauce, it’s average at best.
I like Hunts 4 cheese for about $1.50. darn good!😋
The price made me walk right past it every time
I buy it when it’s on sale
I use picante sauce instead of spaghetti sauce. I promise you will like it better or I will pay for your meal
Not going to lie, $9 for tomato sauce is crazy but I like that there’s not too much ingredients in it. You could make your own sauce for way cheaper.
Ok $9 is crazy and you added a can of tomatoes sauce which changed everything. It's like $6 where I'm from and 2 jars of it plus everything else you did plus my famous hotdog bun garlic bread and green beans is dinner and leftovers. Give it one more try. Also, it's way lower in sugar than other brands.
I want my sauce on top of my noodles I don't want my noodles mixed in with my sauce
Use Prego traditional , it is so good. I don't use anything else
Ok so I wasn’t tripping. I tried it but it did give the hype that everyone else was saying. 🤷🏽♀️
Looks yummy anyway 😋 😍