A homemade chicken tender meal should be just as cheap as it is delicious.
Get My Cookbook:
Additional Cookbook Options (other stores, international, etc.):
FOLLOW ME:
Instagram:
Tik Tok:
Twitter:
Facebook:
Subreddit:
Discord Server:
—————————————————————
Full Recipe:
source
Related posts
31 Comments
Leave a Reply Cancel reply
You must be logged in to post a comment.
Now 20 dollars due to inflation
25 is super cheap for allo that
Can I use this same recipe thing for nuggies?
â
I wish i could find tenders for $7
where is the price of oil?
3:00 la sauce du poulet
2 dollar meal that will cost 25 bux to make
What watch is that
Sodium
lol i work at canes and that is canes sauce lmao its just missing a few spices
damn 4 chicken breast costs like 9 dollars where I live before tax
I gotta be honest the way this is filmed is so disorienting it's kind of insane
Ketchup is a crime against this world
bro a potato is costing me $1.19 at kroger rn
you should open up resturant across the nation
overexposed
You could't even afford the fries for 2dollars here…
Hey Josh, I invite you to try the cheap, super fresh coleslaw that's traditional to Romania where I'm from. It uses just shredded cabbage mixed with lemon juice/white vinegar, salt, pepper and olive oil, maybe also add a little bit of shredded carrot for taste and colour. Some people add dill too but I don't like it. Also the japanese way is very similar just replace olive oil with sesame oil. I find these versions without mayo more suitable to go along with fried food. Thanks for the video!
holy fuck my sodium levels đŠđŠđŠ
Man thats 12$ worth of oil
Me wantee.
Here in switzerland that chicken alone would be about 17-24 usd. Shit's hard man :/
you are not funny bro
"Having a bad day? Go achieve something."
Great therapeutic advice to come with a great cooking video.
max amount for this meal would be 7 dollars bc aall ou would need is flour, westershire sauce, and cabbage. maybe chicken
Ok Weissman, I haven't watched you in two years and my how you've grown. But this is not bad at all. You actually took my advice on several things. Keep at it. BTW thanks for this.
Yes its 2.00 dollars if you make it AT HOME.
.Its 7.59 if you go to fast-food place. . . . .any where. . . .plus tax = &8.21 . . . no les . . .
. . . nothing is free except Salvation by THE LORD and even that you have to buy with REPENTANCE. . . . . . .. no repentance , , no salvation . . . you die in your sin . . .
its even cheaper for me since my family hates coleslaw
i wish i cant eat this
I think I would pay the extra buck for msg